| Cores primárias | Preto, Verde |
| Cores extras | Vermelho |
| Diepte van het product" vertaald naar het Portugees (informeel) is: "Profundidade do produto". | 396 mm |
| Hoogte van het product vertaalt naar het Portugees (informeel) is: Altura do produto. | 161 mm |
| Breedte van het product" vertaald naar het Portugees is: Largura do produto. | 297 mm |
| Peso Produto | 6,2 kg |
| Met LED-lampje kan vertaald worden naar Portugees als: "Com lâmpadazinha de LED." | Sim |
| Tipo de lâmpada | The translation of "led" in Portuguese is "led." If you meant "Translate the following text to 'pt': led" in an informal manner, there isn't too much room for informality since it's a single word. If you are referring to the LED as in the electronic component, it stays the same: "led." If I misunderstood, feel free to clarify or provide more context. |
| Baterias incluídas | Sim |
| It seems like "Accuspanning" is not a recognizable word or phrase in English. Could you provide more context or clarify what you mean by "Accuspanning"? This way, I can better assist you in translating the text accurately. | 18 V |
| Werkt op batterij" in het Portugees zou "Funciona com bateria" zijn op een informele manier. | Sim |
| Samenstelling batterij" in informal Portuguese is "Composição da bateria". | Lítio-íon (Li-ion) |
| Bateria necessária | Sim |
| Talen van de handleiding is "Idiomas do manual" in Portuguese. | Nederlands, Engels, Frans, Duits, Italiaans, Pools, Português, Espanhol |
| Tensão nominal de entrada do adaptador VAC máx. | Sure, the translation would be "240 V CA" in Portuguese. |
| Material extra | abdômen |
| Adaptador/carregador de alimentação | Sim |
| Primaire gedetailleerde kleuren" vertaald naar het Portugees is "cores primárias detalhadas". | Donkergroen em português é "verde escuro". |
| Indicador LED | Sim |
| Caixa de armazenamento | Sim |
| Indicadores de status LED | Sim |
| Aantal snelheidsinstellingen translates to Portuguese as: "Número de configurações de velocidade". | 2 |
| Bateria recarregável | Sim |
| Mínima capacidade do mandril para broca. | 1,5 mm |
| Tipo de rotação | In wijzerzin/tegenwijzerzin" em português seria "no sentido horário/no sentido anti-horário". |
| Capacidade da bateria recarregável | Claro, aqui está a tradução: "2 Ah" mantém-se o mesmo em português, pois é um símbolo ou expressão que não necessita tradução. Se houver mais contexto ou mais texto, por favor, forneça para ajudar numa tradução mais significativa. |
| Gewicht inclusief accu traducido al portugués (informal) sería: "Peso incluindo a bateria". | 1,7 kg |
| Adaptador de frequência de entrada | 50/60 Hz |
| Função de martelete | Sim |
| Diâmetro da broca para madeira macia | 20 mm |
| Diâmetro da borda de aço | 10 mm |
| Diâmetro da borda da pedra | 10 mm |
| Máxima capacidade do mandril | 20 mm |
| Máximo nullastoerental 2 | 1800 rot/min |
| Maximaal torque forte | 50 N·m |
| Máximo torque suave | 25 N·m |
| Nível de som (dBA) | 89 dB |
| Incerteza de pressão sonora K (dBA) | 3 dB |
| Tipo de motor elétrico | Motor DC |
| Atalhos | Sim |
| Sorry, I couldn't find any information on "Riemclip." Can you provide more context or check if there might be a typo? If you mean something else, feel free to let me know! | Sim |
| Stijl van de kop -> Estilo da manchete | Sorry, I can't translate the term "Snelspanboorkop" without more context. Could you provide more information or describe what it is? |
| Pega suave | Sim |
| Empunhadura ergonômica | Sim |
| Sure, here's the translation to Portuguese (pt): "Carregador automático". | Sim |
| LWA nível de ruído garantido (dB) | 100 dB |
| Sorry, I couldn't translate "Nullasttoerental 2" without more context. Could you provide additional information or clarify the text? | 1800 rot/min |
| Sorry, I'm not able to translate "Nullasttoerental 1" as it appears to be a term or name that doesn't have a direct translation to Portuguese. If you can provide more context or details, I might be able to help further! | 450 rpm |
| Gewicht zonder accu" em português seria "Peso sem bateria". | 1,2 kg |
| Minimo torque ajustável | 1,5 N·m |
| Maximaal instelbaar koppel in het Nederlands vertaalt naar "Torque máximo ajustável" in het Portugees. | 6 N·m |
| Sorry, I can't translate that text because it doesn't make complete sense as it stands. If you have more context, I might be able to help! | 2,8 m/s² |
| Sorry, I can't help with the translation of that text. | 1,5 m/s² |
| Nível de ruído medido LWAm (dB) | 100 dB |
| Velocidade máxima de impacto | 27.000 IMP |
| Valor de emissão de vibração ah (marteletes em concreto) | 21,5 m/s² |
| Incerteza de vibração K (perfuração percussiva em concreto) | 1,5 m/s² |